אנגלית בבית הספר היסודי

אנגלית בבית הספר היסודיהחשיבות של שיעורי אנגלית בבית הספר היסודי השתנתה בשנים האחרונות, בעבר היו מתחילים ללמוד שיעורים באנגלית רק לקראת סוף בית הספר היסודי – כיום המצב שונה, יותר ויותר בתי ספר מתחילים ללמד את התלמידים שיעורי אנגלית כבר מכיתה א’ על מנת להשריש בהם את השפה בהיותם צעירים, הדעה הרווחת היא שככל שמנסים ללמד משהו בגיל יותר צעיר ככה הוא נלמד טוב יותר.

שיעורים פרטיים באנגלית בבית הספר היסודי גם מתחילים להילקח בחשבון, כאשר בתי ספר רבים מתחילים לבצע חוגי העשרה אחרי שעות הלימודים. במהלך אותם שיעורים פרטיים נמצאים התלמידים בקבוצות קטנות כאשר לכל קבוצה יש מורה פרטי משלה אשר מדריך אותה ומלמד את אותם תלמידים בצורה יסודית יותר. לרוב אותם קבוצות מחולקות על פי רמות התלמידים ובכך ניתן ללמד כל קבוצה חומר אשר מתאים לרמת התלמידים – דבר אשר שונה מאשר לימודי אנגלית בכיתות גדולות בבית הספר היסודי.

הורים רבים מבינים את החשיבות של לימוד שיעורי האנגלית עוד בגיל צעיר וכבר בזמן שבנם נמצא בבית הספר היסודי הם לוקחים עבורו מורים פרטיים לאנגלית החשיבות של לימוד השפה החדשה בגיל צעיר חשובה מאוד – בבית הספר היסודי התלמידים מתחילים ללמוד שפות וחומר אשר גם הוא ברובו חדש עבורם ולכן הוספת שיעורי האנגלית תיחשב עבורם כחומר נוסף אשר יש עליהם ללמוד ולא בתור שפה שלמה חדשה שהם צריכים ללמוד – לעיתים התיאור הזה עשוי להרתיע תלמידים רבים וליצור אצלם מחסום.

שיעור פרטי באנגלית עוד בבית הספר היסודי חשוב מסיבה נוספת, כאשר תלמידים לומדים בבית הספר היסודי קיים אצלם הגירוי ללמוד ולהעשיר את הידע שלהם, דבר שחשוב לנצל כאשר מלמדים מקצוע לא פשוט כמו אנגלית ולכן ניצול נכון של אינטרס זה עשוי לגרום ללמידה טובה יותר מצד התלמידים והשקעה נוספת מצד המורים.

לכן שיעור פרטי באנגלית בגילאים צעירים ואפילו בזמן בית הספר היסודי עשוי להועיל מאוד ולגרום לתלמידים רבים להבין את הבסיס של השפה במהירות ובקלות רבה יותר לעומת לימודים בגילאים מתקדמים יותר שם ישנם תלמידים אשר נוטים לראות באנגלית כמחסום שקשה להם מאוד להתגבר עליו.